Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 213 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Dla Ciebie tu jestemChcesz to wierz ale  nie musisz
To była" Wodopojka "
 


Dziś już jest odrestaurowana , troszkę inaczej wyglda .

Właśnie tu każdy jadł chleb, cyganie jak też ludność okolicznościowa , tutaj na targi przyjeżdzali rolnicy z pobliskich wsi i okolic,  handlowano czym się dało miasto zyło.

Dziś prawdziwych cyganów już tutaj nie spotkasz, i tylko żal pozostał że w tym miejscu nie zbudowano starówki skansenu , nie pozostawiono wspomnień z dawnych lat , tu na tym miejscu jeszcze słychać tętniący życiem gwar i śmiech , rżenie koni i tupot ich kopyt o brukowaną kamieniem  ulicę .Nie pozostawiono kilku straganów , nie zrobiono deptaku . Oczywiście nasze władze miasta zajęły się tym jak z centrum wykorzystać najwięcej finansów , stawiająć tu wielkie hotele , ale zapomniano o tym że : widoki z okien tych hoteli odstraszą turystow, no cóż oni mają więcej rozumu jak my którzy paramy się wrózbiarstwem.

Taka przyszłośc czeka nasze miasto Białystok , totalna klapa z tym hotelem i duża strata pieniędzy wyrzuconych w błoto.

 
Tak to się zaczęła historia z wrózbiarstwem i przepowiedniami .
Mając osiemnaście lat  wyjechałam do Gizycka . Tam mieszkałam całe 15lat ochrzciłamam moją chrzestną córkę cygankę o imieniu "Ida"  i znów wędrowałam szlakiem "Romów"
Wróżyłam początkowo z krt klasycznych i cygańskich  , a od mojej kumy Lodzi  Małzy z domu (Grabowska)  i Jędrka z domu( Głowackich)i całej rodziny Romów uczyłam się innych wrózb i technik wrózbiarstwa , przepowiedni i magii o klątwach i urokach narzucanych na ludzi , poznałam wiele innych tajników o których wspomnę na stronie w poszczególnych rozdziałach .


Klimat na tej stronie sprawi
że zawsze tu będziesz wracać ,
bo ja na Ciebie zawsze tu będę czekać ,
a kiedy zamilknę ,
nie będzie już mnie,
nadzieji nie trać wołaj głośno ,
lub w ciszy wypowiedz imię moje
zawsze na twoje wołanie
przybędę gdzie kolwiek ,
będę wysoko w niebie,
lub może i tam jak inni mawiają
w piekle na samym dnie .


autor: Elleni środa, 16 września 2009.01:24
Kiedy byłam małą dziewczynką  wysiadywałam godzinami w oknie patrząc na płynące  płatki śniegu, marzyłam o tym , by pojawiła się dobra wróżka i spełniła moje życzenia , a miałam ich bardzo wiele Pochodziłam z bardzo biednej robotniczej rodziny , marzyłam o lalkach wózkach dla lalek jak każde dziecko. Ale największym moim marzeniem było to aby mój ojciec był taki jak powinien być . Pragnęłamby mnie kochał , nie zaglądał do kieliszka i abyśmy byli szczęśliwą rodziną .Nocą kiedy spałam przychodziła do mnie wróżka tuliła mnie do siebie i obiecywała że tak się stanie .Czasy były ciężkie  lata pięćdziesiąte to był bardzo trudny okres w życiu dla całej społeczności Polskiej. Często już jako dziecko sprzedawałam bukieciki kwiatów  na rogu ulicy Lipowej a Grochowej .

Lubiłam  patrzeć na ludzi i czarować te Panie by kupiły moje kwiaty. Latem wylegiwałam się na zielonej łące wśród polnych kwiatów , lub chowałam się w zbożu by patrzeć na niebo i czytać z chmur .Często z siostrą miałyśmy swoje marzenia by zostać piękną księżniczką  i mieć  taką piękną złota karetę którą zwiedzimy świat. Zawsze byłam marzycielką myślę że każde dziecko ma prawo do marzeń , ja nie miałam ich za wiele .Chciałam tylko zwiedzić świat i być bogatą by zostać wróżka czarodziejką i podróżować po świecie moją karetą , by za dotknięciem czarodziejskiej różdzki spełniać ludzkie marzenia .

 
Bałam się tej wróżki ze zwierciadła , a jednak coś mnie tam do niej  zawsze  ciągnęło .
Nie potrafiłam oprzeć się by z nią nie rozpocząć kolejnej  medytacji i tak się działo , przez wiele lat .
Wróżka w zwierciadle była dla mnie dobra, kochałam ją !


oceń
1
1

Licznik odwiedzin:  243 574  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

O moim bloogu

Czarownica z łysej góry To Jest blog dla wszystkich Na blogu znajdziesz wszystko to co związane jest z czarami mają wróżbami zaklęciami zapraszam serdecznie i Pozdrawiam wirtualne czarownice.